Dzisiaj jest: 30 Październik 2014    |    Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

„Z JĘZYKIEM POLSKIM ZA PAN BRAT"

To już tradycja. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w dniach 26 lutego-01 marca 2013 w naszej szkole, kolejny już raz, odbyły się konkursy z cyklu: „Z językiem polskim za pan brat".
22 uczniów z klas 4-6 przez cztery dni walczyło z trudnościami i „haczykami" naszego języka ojczystego. We wtorek wszyscy uczestnicy rozwiązywali test: „Liczebnikowy zawrót głowy", w środę gościli w „Krainie rzeczowników", a w czwartek „bronili" swoich umiejętności w teście: „Czasowniki atakują".
Po zsumowaniu wszystkich punktów, zwycięzcami zostali:
- w klasach czwartych – Joanna Wińska kl. 4b
- w klasach piątych – Daria Kuczynko kl. 5c
- w klasach szóstych - Maksymilian Januszkiewicz kl. 6b
Ostatniego dnia zmagań z językiem polskim, 11 uczniów wzięło udział w konkursie o tytuł „Mistrza pięknego czytania". Komisja w składzie: p. Jolanta Cimoch, p. Dorota Gembala i p. Anna Sowul wytypowała następujących zwycięzców:
- Kamil Taudul kl. 4a
- Gabriela Glińska kl. 5a
- Natalia Jakowiec kl. 6a

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!
Anna Sowul i Wiesława Maculewicz

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość