Klub Wolontariusza

dzienPapieskiDnia 20.10,2017 roku Klub Wolontariusza zorganizował loterię fantową, z której dochód wysokości 102,32 zł został przeznaczony na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Fundacja przeznaczy zebrane pieniądze na stypendium dla dzieci.

wzorek

wol  Od września Klub wolontariusza działa bardzo intensywnie w październiku odbyło się szkolenie wolontariuszy, które miało na celu wsparcie w wykonywaniu trudnej pracy wolontariusza. Regularnie odwiedzamy Dom Pomocy "Złota jesień", gdzie pomagamy pensjonariuszom, ich również zapraszamy na różne uroczystości w naszej miejscowości. Braliśmy udział w uroczystym Dniu Wolontariusza organizowanym w naszej miejscowości.

wzorek

Od roku szkolnego 2014/2015 działa na terenie naszej szkoły Klub Wolontariusza, uczniowie chętnie angażują się do pracy na rzecz osób potrzebujących. Do Klubu Wolontariusza zapisało się dwudziestu uczniów, którzy aktywnie uczestniczą w różnych akcjach.
     Jeździliśmy do Domu Opieki „Złota Jesień", gdzie wspólnie z pensjonariuszami wykonywaliśmy prace plastyczne, graliśmy w gry, pomagaliśmy przy codziennych czynnościach lub wspólnie spędzaliśmy czas przy rozmowie. Uczestniczyliśmy w akcji zbiórki żywności „Podziel się posiłkiem" organizowanej przez Stowarzyszenie Banki Żywności oraz Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej w Czarnej Białostockiej. Wolontariusze pomogli w czasie zbierania żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy wspierając potrzebujące rodziny z terenu naszej gminy.
     Uczniowie z Klubu Wolontariusza zaangażowali się też w program "Pola Nadziei". Program inicjowany był przez Fundację „Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Program „Pola Nadziei" polegał na zasadzeniu żonkili, które po zakwitnięciu miały być sprzedane na rzecz potrzebujących dzieci. Nasze żonkile wyrosły pięknie, ale żeby wszyscy mogli nabyć kwiatki postanowiliśmy dorobić papierowe żonkile. Akcja udała się doskonale, pozyskaną kwotę 410 zł przekazaliśmy na rzecz Fundacji.
     Zaangażowaliśmy się również w organizacje Święta Wolontariuszy w naszej miejscowości, które odbyło się w Domu Kultury. Młodzi członkowie naszego Klubu mogli się spotkać z osobami, które od lat pomagają bezinteresownie innym.

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO POMOCY INNYM

Małgorzata Wilczewska