free poker

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires a matching version of plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. Currently you have mod_sigplus version 1.3.4 but your version of plg_sigplus is 1.3.1. The latest version of plg_sigplus and mod_sigplus is available from JoomlaCode.

Dzisiaj jest: 19 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Historia szkoły

Ocena użytkowników: / 39
SłabyŚwietny 

Historia szkoły

Budowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej rozpoczęto w 1967r. Została ona oddana do użytku 1 września 1969r. (bez sali gimnastycznej, którą ukończono 31 grudnia tego samego roku). Na kierownika szkoły powołany został Jan Matuk, na zastępcę Hubert Panas. Rozpoczęło w niej naukę 517 uczniów w 16 oddziałach.

Wkrótce zorganizował się Komitet Rodzicielski, którego przewodniczącym został inż. Józef Tytulki, oraz Samorząd Szkolny pod przewodnictwem Elżbiety Puciłowskiej. Organizacją świetlicy szkolnej z dożywianiem zajęła się Helena Jakubowska. Na szatnię adaptowano podpiwniczenia.

Szkole nadano imię i sztandar 30 kwietnia 1970r. Patronem szkoły został dyktator powstania styczniowego Romuald Traugutt. Fundatorami sztandaru były miejscowe zakłady pracy, a przede wszystkim Wytwórnia Wyrobów Precyzyjnych i Komitet Rodzicielski. Zagospodarowano teren wokół szkoły i urządzono boiska. Szkoła zajęła III miejsce w kraju w konkursie "Zagospodaruj tereny wokół szkół".

Nowa szkoła została szybko zaliczona do wyróżniających się w pracy dydaktyczno-wychowawczej placówek byłego województwa białostockiego. Należała do tzw. szkół wiodących. Nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych i artystycznych, jak również na zawodach sportowych. Oto nazwiska nauczycieli rozpoczynających pracę w nowej szkole:

 • Blecharczyk Halina
 • Hościło Aurelia
 • Panas Genowefa
 • Lemancewicz Alina
 • Szutko Janina
 • Malewska Gertruda
 • Michalska Wiesława
 • Charkiewicz Helena
 • Lewicka Helena
 • Naumczyk Stanisława
 • Sawoń Regina
 • Janoszuk Irena
 • Kołybko Nina
 • Maculewicz Janina
 • Sucharski Marian
 

Archiwum

Dodatki

Przekaż 1% podatku Naszej Szkole

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Insta.Ling

Szkoła Podstawowa nr 2
| free drupal themes