SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zuzanna Garbaczewska - przewodnicząca

Julia Ostrowska - zastępca

STATUT SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SAMORZĄD UCZNIOWSKI w naszej szkole jest dziecięco-młodzieżową organizacją, której celem jest organizowanie i przeżywanie wewnętrznego i pozaszkolnego życia społeczności uczniowskiej, w oparciu o zasady szkolnej demokracji i współdziałanie z dorosłymi pracownikami szkoły.

1. Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie naszej szkoły.
  2. Zarząd Samorządu Uczniowskiego złożony jest z uczniów wybranych w demokratycznych wyborach ogólnoszkolnych (z prezentacją programów wyborczych).
  3. Kandydaci do ZSU winni cieszyć się autorytetem zarówno rówieśników jak i grona pedagogicznego.
  4. Przewodniczącym ZSU zostaje uczeń, który w drodze wyborów uzyska największą liczbę głosów.
  5. Wybory ogólnoszkolne odbywają się w czerwcu każdego roku szkolnego.
  6. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego może być każdy nauczyciel, który wyrazi chęć, a następnie zostanie wybrany w ogólnoszkolnych wyborach na okres 2 lat.
  7. SU organizuje swoją działalność na podstawie rocznego planu pracy, który winien uwzględniać potrzeby, pomysły oraz możliwości uczniów.
  8. Przewodniczący oraz wybrany zarząd wraz z opiekunem SU reprezentują "interesy" uczniów  (Rada Uczniowska).
  9. SU może powołać Rada Uczniowska.
  10. Rada Uczniowska pomaga rozstrzygnąć uczniowskie spory, udzielać poręczenia za uczniów, udzielać koleżeńskich nagan lub pochwał.. Wszyscy członkowie SU aktywnie i twórczo uczestniczą w życiu naszej szkoły

| free drupal themes