free poker

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires a matching version of plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. Currently you have mod_sigplus version 1.3.4 but your version of plg_sigplus is 1.3.1. The latest version of plg_sigplus and mod_sigplus is available from JoomlaCode.

Dzisiaj jest: 19 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

100 Rocznica

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

dyplom

zakladka

#RekordDlaNiepodległej
To było wyjątkowo podniosłe i wzruszające wykonanie polskiego hymnu. „Mazurek Dąbrowskiego” popłynął dziś o godz. 11. 11 z ust ponad 300 osób – uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Śpiewem biliśmy rekord dla Niepodległej w ramach ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Czuliśmy tę moc! Bicie „Rekordu dla Niepodległej”

zakladka

Apel z okazji 100 Odzyskania Niepodległości

„Jakże ciebie uczcić radosna swobodo? Chyba tylko urodą poezji i młodzieńczym śpiewem...” Słowa te usłyszeliśmy podczas apelu z okazji stulecia odzyskania niepodległości, który 9 października odbył się w szkole. Uczniowie z klas VI a, VI b i VIII a (pod kierunkiem Wiesławy Maculewicz, Marii Mauryc i Justyny Chojnackiej) wygłosili najpiękniejsze strofy o ojczyźnie, a chór szkolny pod batutą wicedyrektor Małgorzaty Skreczko zaśpiewał wiązankę pieśni: „O, mój rozmarynie”, „Uwierz, Polsko” i „Niepodległa”. Opowiedzieliśmy o trudnej drodze Polski do wolności, przywołaliśmy postacie związane z pamiętnym rokiem 1918. Przypomnieliśmy też, że patriotyzm to nie tylko poetyckie i muzyczne wzruszenia, ale przede wszystkim codzienna sumienna praca, zgoda mimo różnic, szacunek dla kraju i rodaków. Mamy więc co robić przez kolejne 100 lat!

zakladka 

100 życzeń na stulecie
Jak uczcić okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości? Z wyjątkowej okazji ponownych „narodzin” wypadałoby złożyć ojczyźnie życzenia. Na taki pomysł wpadli nasi uczniowie z klas IV a, V a, V b, VI a, VI c, VI b i VIII a pod kierunkiem pań: Wiesławy Maculewicz, Justyny Chojnackiej, Danuty Kurowskiej i Joanny Ścibek – Trypus. Powinszowania napisane na biało – czerwonych kartkach, ozdobione patriotycznymi motywami zostały przypięte w kształcie dekoracji, który przybiera na mapie Polska. Zawisły w holu szkoły, może je przeczytać każdy.

zakladka

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie pt. „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”. Oganizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez naszych uczniów, która w skrócie przedstawia jak w naszej szkole obchodziliśmy Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Prezentację SP2 biało-czerwona 

zakladka

„Opowiedz mi moja Ojczyzno”
Pod takim hasłem odbył się dnia 10.05.2018r. Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem konkursu było rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ziemi ojczystej, rozwijanie zdolności muzycznych i możliwości zaprezentowania ich przed publicznością. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 21 solistów z klas 0 – VII. W ich wykonaniu usłyszeliśmy zarówno współczesne pieśni patriotyczne, jak też i dawne pieśni wojskowe, żołnierskie czy pieśni legionowe z okresu pierwszej wojny światowej.
Komisja w składzie: p. Dorota Gembala, p. Małgorzata Sadlak, p. Zbigniew Pieczko przyznała nagrody następującym solistom:
Kategoria klas 0 – I
I miejsce - Szymon Radziwon – grupa przedszkolna „Zajączki”
II miejsce - Iga Łukaszewicz – kl. I a
III miejsce - Damian Boszko - grupa przedszkolna „Zajączki”
Wyróżnienie - Amelia Kochanowska – kl. I a
Kategoria klas II – III
I miejsce - Maria Jackowska – kl. III c
Wyróżnienie - Paweł Ostrowski – kl. III c
Kategoria klas IV – VII
I miejsce – Urszula Piktel – kl. VII a
II miejsce - Kamila Boszko – kl. IV b
Martyna Podskarbi – kl. VI b
III miejsce - Dominika Marzyńska - kl. IV a
Wyróżnienia: Agata Sienkiewicz - kl. IV a
Antonina Brzozowska – kl. IV a
Anna Jakimik - VI b
Nad całością czuwały panie: wice dyrektor szkoły p. Małgorzata Skreczko, Nina Lisicka i Iwona Mikłasz.
Wszystkim nagrodzonym artystom serdecznie gratulujemy!

zakladka

Własnoręcznie zrobione chorągiewki -  nasze uczennice  podarowały mieszkańcom.
Montaż słowno-muzyczny uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościele po Mszy św. mieszkańcom Czarnej Białostockiej.
Nasi milusińscy oddali hołd wszystkim bohaterom pod pomnikiem.
Rywalizacją w zawodach o Puchar Proboszcza ukonorowali swój wkład w to radosne święto wszystkich Polaków. Wiwat maj, 3 maj! Wiwat konstytucja!

zakladka

Dokładnie 227 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja.

Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Schyłek XVIII w. przyniósł 3 rozbiory i utratę niepodległości na 123 lata.Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów.Konstytucja 3 Maja powstała „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic”. Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, Konstytucja Majowa była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. Dokument ten jest przede wszystkim odzwierciedleniem tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Mimo rozbiorów Polski, pamięć o drugiej w dziejach świata konstytucji narodowej, pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości. Rocznice jej uchwalenia były zawsze upamiętniane przez znajdującą się pod zaborami polską ludność.

Od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3 Maja było obchodzone jako jedno z najważniejszych wydarzeń państwowych.

Nasi uczniowie uczcili ten dzień tworząc flagę i chorągiewki którymi ozdobiono szkołę.

zakladka

 W poniedziałek zakończyliśmy częścią artystyczną obchody Dnia Ziemi i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem "ORZEŁ BIELIK -GODŁO POLSKI". Wszyscy uczniowie już wiedzą, że ptak ten jest orłanem i znajduje się w Godle Państwowym. Wręczyliśmy nagrody w konkursie wiedzy i plastycznym. Oba dotyczyły tego szczególnego ptaka. A o to wyniki.
Konkurs wiedzy:
- kategoria klas I-III
1. Zuzanna Litwińska 3c
2. Maja Grądzka 3c
3. Maciej Herbowicz 2a
- kategoria klas IV-VII
1. Oliwia Maksymowicz 5b
2. Weronika Stuczyk 5b
3. Karol Kamiński 5c
Konkurs plastyczny:
- kategoria klas I-III
1. Agata Czopur 1a
2. Daria Bekisz 3a
3. Maciej Herbowicz 2a
- kategoria klas IV-VII
1. Zuzanna Kowalewska 4a
2. Kinga Gimier 7b
3. Julia Andraja 5a.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy bardzo za zaangażowanie.

zakladka

W ramach obchodów Dnia Ziemi i 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości każda klasa naszej szkoły zapoznała się z biologią i występowaniem bielika zwyczajnego. Wszyscy uczniowie wiedzieli, że ptak ten jest umiejscowiony w naszym Godle Państwowym.
Kolejnym etapem był konkurs. Uczniowie klas I - VII rozwiązywali testy sprawdzające ich wiedzę na temat bielika. Wśród klas I - III nad pytaniami głowiło się 24, a wśród IV - VII 30 uczniów. Wyniki zostaną ogłoszone na apelu.

 

zakladka

        TOBIE OJCZYZNO
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs recytacji wierszy o tematyce patriotycznej pod hasłem „Tobie Ojczyzno”. Wzięło w nim udział 29 dzieci z klas I – III oraz z grupy przedszkolnej „Zajączki”. Wśród uczestników panował podniosły, patriotyczny nastrój, a uroczysty charakter tego dnia dopełniała okolicznościowa dekoracja. Interpretacje wierszy małych artystów o kraju nad Wisłą zabrzmiały szczególnie podniośle i wzruszająco.
Jury w składzie: p. Małgorzata Maksymowicz, p. Iwona Mikłasz, p. Anna Sowul przyznało 8 nagród głównych i 5 wyróżnień.
Nagrody otrzymali:
Dominika Kunda – „0”
Amelia Kochanowska – I a
Julia Kowara – I a
Izabela Gorbacewicz – II a
Martyna Waszkiewicz – III b
Julia Sienkiewicz – III c
Alex Bieta – III c
Kacper Stelmaszek – III d
Wyróżnienia otrzymali:
Karol Banel – „0”
Antonina Piktel – I a
Wiktoria Gotówko – III a
Maria Radziszewska- III c
Andżela Kalinowska – III c
Nina Lisicka

 zakladka

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ
Rok szkolny 2017/2018 został ustanowiony „Rokiem dla Niepodległej” . W ramach różnych inicjatyw uświetniających tę rocznicę nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Mali Patrioci”. Jednym z działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży poezji patriotycznej.
W dniu 20 lutego odbył się konkurs recytatorski pt. „Mali Patrioci”. Wiersze o tematyce patriotycznej deklamowali uczniowie klas IV – VI. Wystąpiło 22 uczniów. Repertuar dość trudny i bardzo różnorodny stał się nie lada wyzwaniem dla recytatorów.
Za wyczucie nastroju, właściwą interpretację i przekaz komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.
I miejsce – Zuzannie Garbaczewskiej z kl. 6c
II miejsce – Karolinie Mróz z kl. 7a
III miejsce – Mateuszowi Gburowi z kl. 5a
Wyróżnienia otrzymali: Kamila Boszko z kl.4a i Uszula Piktel z kl. 7a

GRATULACJE!!!

zakladka

KONKURS NA PLAKAT - 100 ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI

zakladka

RADOSNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. Właśnie wtedy obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Polacy na nowo mogli zacząć się cieszyć z wolnej Polski.
Z tej okazji, 09 listopada 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas Vb i VIIa przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „Radosne Święto Niepodległości”. Uroczystość uświetnił chór pani Małgorzaty Skreczko, który zaprezentował znane i bliskie każdemu Polakowi piosenki. Dużo uroku dodały występy najmłodszych – przedszkolaków w tańcu „Krakowiaczek” przygotowanych przez panią Bożenę Szumowską oraz „Polonez” w wykonaniu klasy trzeciej pod opieką pani Katarzyny Siedleckiej i Joanny Dakowicz. Akademia z tej okazji była wspaniałą lekcją historii i miłości Ojczyzny. Podniosła atmosfera udzieliła się starszym i młodszym, którzy w ciszy i skupieniu przeżywali wzruszającą, ale radosną lekcję historii. Do występów przygotowały uczniów pani Maria Mauryc oraz Wiesława Maculewicz, które serdecznie dziękują wszystkim za wspaniałą współpracę.
Uczniowie i przedszkolaki swoim występem uświetnili 11 listopada 2017 roku miejskie obchody Święta Niepodległości.
   W.M.

 

Archiwum

Dodatki

Przekaż 1% podatku Naszej Szkole

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Insta.Ling

Szkoła Podstawowa nr 2
| free magento themes