free poker

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires a matching version of plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. Currently you have mod_sigplus version 1.3.4 but your version of plg_sigplus is 1.3.1. The latest version of plg_sigplus and mod_sigplus is available from JoomlaCode.

Dzisiaj jest: 19 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

DORADZTWO ZAWODOWE

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

INFORMACJA DLA OSMOKLASISTÓW:
Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Dokument uwzględnia niektóre z uwag, które napłynęły do MEN w trakcie konsultacji społecznych.

Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

W załączeniu przekazuję Państwu terminy postępowania rekrutacyjnego oraz komunikat MEN w tej sprawie. Proszę o zapoznanie się z tymi informacjami oraz przekazanie ich pracownikom Państwa placówki, uczniom i rodzicom.

Materiały są dostępne także na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 – plik w wersji word

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 – plik pdf

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – komunikat MEN

 

 

 

 

Oferta szkół ponadpodstawowych
Kuratorium Oświaty informuje o ofercie szkół ponadpodstawowych:
https://informator.kuratorium.bialystok.pl/wykaz.aspx

Informator o szkołach branżowych i technikach w województwie podlaskim znajduje się również na portalu: https://www.dobryzawod.pl/#/charts

Doradztwo zawodowe - materiały dodatkowe
Zachęcam uczniów klas 7 i 8 do korzystania z materiałów dodatkowych dotyczących doradztwa zawodowego:
FILMY ANIMOWANE O WYBORZE SZKOŁY I ZAWODU
https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-animowane-o-wyborze-szkoly-i-zawodu/

FILMY O KSZTAŁCENIU I DORADZTWIE ZAWODOWYM
https://doradztwo.ore.edu.pl/pozostale-filmy/

Zbiór testów i narzędzi diagnostycznych do wykonania w domu
https://doradztwo.ore.edu.pl/narzedzia-diagnostyczne-dla-doradcow-zawodowych/

Poznaj zawody https://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-o-zawodach/

Oferta I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i brakiem możliwości zorganizowania spotkań w Państwa Szkole, celem przedstawienia oferty I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku, przy ul. Ciepłej 40, zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie wśród uczniów klas ósmych, przesyłanych poniżej linków do materiałów promocyjnych oraz filmów edukacyjnych, które znajdują się na naszym kanale YouTube, oraz na kanale YouTube Biura Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej".

Film promocyjny nr 1:
https://youtu.be/Xg7JwsGVMLA

Film promocyjny nr 2:
https://youtu.be/9rIu110X2aM

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę oraz pomoc w promocji naszej szkoły.

Z poważaniem
Mikołaj Bołtruczuk
Dyrektor
I Liceum Ogólnokształcące
CN-B w Białymstoku
ul. Ciepła 40
15-472 Białystok

www.szkolyfeniks.pl

Zdalne Dni Otwarte szkół średnich w Białymstoku
Bieżący rok stanowi niewątpliwie wyzwanie dla nas wszystkich, a w szczególności dla uczniów kończących szkoły podstawowe.

Niepewny egzamin ósmoklasisty, brak możliwości zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych, nieznane terminy rekrutacji, to tylko część z problemów, z jakimi muszą się zmierzyć uczniowie i ich rodzice.
Szkoły pod patronatem Klastra Technologicznego INFOTECH, łączące zarówno pracodawców jak i instytucje elastycznie podeszły do tematu. Oprócz tego, że rekrutacja odbywa się obecnie on-line, szkoły podjęły też działania, by przybliżyć działalność naszych szkół.

Pierwsze w Polsce Zdalne Dni Otwarte INFOTECH to cykl inicjatyw skierowanych do uczniów klas ósmych, którzy z uwagi na obecną sytuację nie mogą wziąć udziału w stacjonarnych dniach otwartych szkół średnich. Zapoznamy z ofertą edukacyjną i procesem rekrutacji. Poznamy ósmoklasistów z nauczycielami i Dyrekcją szkoły. Pokażemy nie tylko szkołę ale opowiemy także jak wdrażamy fiński model edukacji, jak prowadzimy lekcje i dlaczego warto dołączyć do Społeczności INFOTECH. Ruszamy 23 kwietnia.

Kim jesteśmy?

We wrześniu 2019 roku powstało w Białymstoku pierwsze i unikatowe w skali kraju Technikum Programistyczne INFOTECH. Szkoła od pierwszych dni działa pod patronatem Klastra branży IT - INFOTECH łącząc doświadczenie biznesu z innowacyjnymi metodami nauczania.
Rok szkolny 2019/2020 na kierunku technik programista rozpoczęło 110 uczniów, którzy oprócz podstawy programowej poznają najnowsze technologie w tym podstawy sztucznej inteligencji, internetu rzeczy oraz podstawy robotyki.
Odpowiadając na potrzeby rynku pracy od września 2020 roku uruchamiamy Liceum INFOTECH ze specjalizacjami:
• biznesowa - patronat MBA Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania,
• medyczna - patronat Polski Wschodni Klaster Medyczny,
• media cyfrowe - patronat Infinity Group, Sempai,
• prawnicza - patronat Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy.
W nadchodzącym roku szkolnym będziemy kształcili młodzież zarówno w kompetencjach twardych, technologicznych jak i miękkich niezbędnych do skutecznego funkcjonowania w biznesie XXI wieku.
Kandydaci do Technikum i Liceum INFOTECH mogą ubiegać się o specjalne stypendia - 250 złotych miesięcznie. Stypendia pozwolą na znaczne obniżenie czesnego, które i tak w obu placówkach jest zdecydowanie niższe niż w funkcjonujących w Białymstoku placówkach niepublicznych. To rodzaj mecenatu naukowego - firmy z którymi współpracują szkoły będą sponsorować naukę najzdolniejszych, najbardziej aktywnych i kreatywnych młodych ludzi.

 

W razie pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Marta Daniluk
Pedagog/Koordynator ds. rekrutacji
tel. 531 417 466
www.infotech.edu.pl

 

Archiwum

Dodatki

Przekaż 1% podatku Naszej Szkole

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Insta.Ling

Szkoła Podstawowa nr 2
| Themesbase